Malownicza muzyka, pełna poezji, - trio TyCK oczarowuje pięknością i błyskotliwością wykonywanych utworów. Zespół w składzie akordeon, kontrabas i perkusja zespaja ze sobą różne kierunki muzyki i stylistyki oraz sprawia, ze stają się one ze sobą spójne i żywe. Szarmancka muzyka swingu i muzyka latynoska jest tak samo ujęta w program jak typowe walce francuskie musette i niezwykle opracowania muzyki klasycznej. Piękno dźwięku, bogactwo pomysłów, wirtuozeria i precyzja są czynnikami twórczymi w interpretacjach tria, które ciągle zaskakują różnorodnością repertuaru, pomysłami motywiczno – improwizującymi i różnymi zwrotami w charakterze, dynamice i ogólno całościowym przebiegu programu. Wśród utworów znajdują sie również własne kompozycje charakteryzujące się indywidualną intensywnością i wrażliwością oraz szczególną radością interpretacji. Obserwowanie wspólnego muzykowania tria sprawia widzowi bardzo dużo przyjemności i satysfakcji : gra Mirosława Tybory na akordeonie odznacza się dużą porcją emocji i głęboko rozumianej muzykalności, Philipp Klahn wykonuje swoje bogate pasaże i wyśmienite improwizacje perkusyjne z dużym wyczuciem kolorystyki i różnych ciekawych pomysłów jak żaden drugi, Markus Conrads rytmiczna gra tak bardzo bogato nacechowana subtelnym wyczuciem rytmu wypełnia bez przymrużenia oka piękna finezja przestrzeń w każdej konstrukcji formalnej wykonywanego utworu – trzy zupełnie odmienne osobowości, które w doskonały sposób się uzupełniają i każdy koncert zamieniają na upajający w szczęśliwe przeżycie wydarzenie.
Philipp Klahn - perkusja, urodzony w 1988 w Bonn, od 7. roku życia pierwsze lekcje gry na perkusji u Michaela Klaukien i Rolanda Höppnera. W 2014 roku zakończył swoje studia muzyczne w zakresie muzyki jazzowej na Folkwang Universität der Künste w Essen w klasie Thomasa Alkiera i Sperie Karasa. Juz rok pózniej występował wspólnie z „Johannes Maas Trio“ podczas trasy koncertowej do Rosji i festiwalu „Jazz Province Festival“. Philipp Klahn jest muzykiem współpracującym w rożnych innych zespołach i instrumentalnych składach muzycznych, wykonując muzykę o szerokiej skali stylistycznej. Występował w musicalu „Der kleine Horroladen“ w operze w swoim rodzinnym mieście Bonn. Philipp Klahn skomponował i był również producentem musicalu „Tausendmal gefühlt“, jak i przy produkcji filmu promocyjnego „Menthal Balance“ na Uniwersytecie w Bonn. Współpracuje z takimi muzykami jak : Rolf Römer, Frederik Köster, Martin Sasse, Thomas Rückert, Jürgen Grimm, Thomas Hufschmidt, Walfried Böcker und Remy Filipovitch. Brał udział w produkcjach muzycznych m.in. w Radio WDR i SR2 oraz w operze w mieście Bonn. Brał udział w kursach mistrzowskich u Adama Nussbauma, Bruno Castellucia, Michaela Küttnera, Dave Liebmanna, Steve Sallowa, Riechie Beiracha, Gunnar Plümera, Matthiasa Nadolnego, Uli Beckerhoffa, Glauco Veniera, Petera O´Mara i Henninga Berga.
Markus Conrads – kontrabas, poza swoimi muzycznymi doświadczeniami, zdążył się jeszcze wykształcić sie na dyplomowanego informatyka. Nie mniej musiał sam przyznać, ze żaden najlepiej napisany program komputerowy nie jest w stanie zastąpić pełnego brzmienia kontrabasu. Dlatego tez w okresie miedzy 2002 – 2007 studiował kontrabas jazzowy na Folkwang Hochschule w Essen u Johna Glodsby i był słuchaczem podczas kursów u Charlie Haden, Drew Grees, Mark Helias, Dieter Manderscheid. Od tego czasu jest aktywnym muzykiem w wielu różnych projektach i zespołach. Do najważniejszych zalicza sie „Wildes Holz“, formułujący sie wokół jazzowego flecisty Tobiasa Reisige, jak i zespół „Borderhopping“, stworzonego przy Eckard Koltermann – bas klarnet, saxophon. Markus Conrads współpracował przy wielu nagraniach i projektach TV i Radio, wystepował na wielu scenach m.in. w Philharmonii w Essen, das Moers Festival, das Fringe Festival w Edinburgh, TV – Total i WDR.
Mirosław Tybora - akordeon urodzony w 1974 w Człuchowie. Studia muzyczne na Akademii Muzycznej w Gdańsku (dyplom 1998r.) w klasie akordeonu Prof. Krzysztofa Olczaka i na Hochschule für Musik Detmold (dyplom 2002r.) u Prof. Mie Miki. Jeszcze będąc studentem na AM w Gdańsku był aktywnym muzykiem i koncertował m.in. na międzynarodowym festiwalu organowym w Bielsko – Białej 1995, międzynarodowym festiwalu akordeonowym „Sata Hame Soi“ w Ikaalinen/Finlandia 1997, jak i brał udział w konkursach : w ogólnopolskich konkursach akordeonowych w Mławie i Wrocławiu. Po studiach w Niemczech koncertował w różnych krajach Europy, jak i w Japonii, Chinach, Korei Południowej i Brazylii i był muzykiem i akordeonistą w wielu składach i zespołach muzycznych wykonując programy związane z muzyką klasyczną, ale również francuskie Chanson, muzykę żydowską klezmer, muzykę jazzowa. W roku 2005 współpracował jako solista z orkiestra „Concerto Dortmund“. W 2007 roku wziął udział w koncercie portretowym kompozytora Arne Sanders w „Kunstle hauser“ w Worpswede (stypendium). W 2012 uczestniczył w produkcji kinowego filmu dokumentalnego pt. „Das Lied des Lebens“ (Lichtfilm). W 2010 roku przebył trasę koncertowa, występując, prowadząc kurs mistrzowski i współpracując z orkiestrą z Uniwersytetu UFU w Uberlandia / Brazylia. M. Tybora współpracował z różnymi kompozytorami, np. Jackiem Rabinskim, Peter Gahn, Peter Koeszeghy, Bernd Prove i muzykami : Kayami Satomi Farias, Wolfgang Weigel, Marko Kassl, Matthias Nadolny, Uwaga! Quartett, Wildes Holz, Andreas Heuser, Jean – Claude Severian, Susanne Ehrhardt. Występował na festiwalach : TFF Rudolstadt Welt Musik Festival, Schleswig – Holstein Musik Festival, EBU Folk Festival Segovia/Hiszpania, Międzynarodowy Festival Akordeonowy w Wiedniu i w Torres Vedras w Portugalii, Filharmonia w Dortmundzie, Creole NRW (glowna nagroda), „Terem Crossover Wettbewerb“ w St.Petersburgu (nagroda specialna), Expo 2010 w Shanghai/Chiny. Do aktualnych projektów, obok Tria TyCK należy duet stworzony w 2002 roku wspólnie z wiolonczelistką Charlotte Voigt : „Duo Spiritu“ oraz Trio Glen Buschmann w oryginalnym składzie wcześniejszego tria wspólnie z Martinem Buschmannem - steel pan i saxophone oraz z Bodo Klingelhöfer – kontrabas. M. Tybora jest również pedagogiem w regionie NRW w Niemczech.