Wybierz kategorię
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Producent
Towar dnia
PKN ORLEN
Mecenasem wydania płyty "Strofy Pamięci" został
PKN ORLEN

PKN Orlen

Podgląd zamówienia

Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego unikalny numer
Informacje o produkcie
Duo Spiritu - Impressionen
Duo Spiritu - Impressionen
 
Duo Spiritu  powstało w 2012 roku, w skład zespołu wchodzą Charlotte Voigt - wiolonczela i Miroslaw Tybora - akordeon. Ich koncert debiutowy odbył się podczas koncertu jubileuszowego z okazji 40 - lecia chóru "Ars Musica" prowadzonego przez Huberta Voigt. W krótkim czasie duet rozpoczął swoją działalność koncertową w Niemczech jak i w Polsce, w tym okresie wystąpił na takich wydarzeniach jak : 665 - lecie miasta Człuchowa, w Landtag w Düsseldorfie, na Schloss Bad Lobenstein i "Museumsnacht" w Düsseldorfie, współpracując z Heinrich - Heine instytutem. Regionalne koncerty prowadzone są w różnych ważnych ośrodkach, jak w Berlinie, jak i w różnych festiwalach muzyki klasycznej : "Ekhof Festival", "Altenburger Musikfestival", "Dornburger Schlossernacht". W roku 2016 powstały dwa różnorodne i niezależne programy z innymi artystami i muzykami : z Susanne Ehrhardt (flety i klarnet) : "Auf Bela Bartok Spuren" i z Jean – Claude Séférian "Cafe de Paris" - program z muzyką chanson und musette. We współpracy z polskim kompozytorem Jackiem Rabinskim powstały dwie kompozycje, które zostały poświęcone duetowi :"Tango Appassionato" i "Ukraina". Duet miał okazje w 2016 roku współpracować z wieloma artystami jak i malarzami. Do tych projektów zaliczają sie występy w ramach wystawy "Alchemie der Kunst" jak i Emscherkunstfest 2016 w Dortmundzie.
 
Charlotte Voigt – wiolonczela : urodzona w rodzinie muzyków w mieście Suhl w Turyngii. Naukę gry na instrumencie rozpoczęła w wieku 6 lat. Juz w pierwszych latach swojej muzycznej edukacji wykazywała duży talent muzyczny. W ramach stypendium w wieku 10 lat rozpoczęła jako "młody student" naukę gry na wiolonczeli pod kierunkiem Prof. Brunhard Böhme na "Franz Liszt" Akademii Muzycznej w Waimarze. W tym samym wieku zdobyła złoty medal jak i nagrodę miasta Martina Lutera w Wittenberg. W krótkim czasie otrzymała również pierwszą nagrodę z odznaczeniem "Ausgezeichnet" na konkursie im. Maxa Regera w Meiningen. Wielokrotnie brała udział i zdobywała pierwsze miejsca na konkursie "Jugend Musiziert". Przez wiele lat była prywatnym studentem u Prof. David Grigoriana (ucznia i asystenta Mstislava Rostropovicha). Swój dyplom i studia ukończyła w 2010 roku na Akademii Muzycznej w Münster w klasie Prof. Matiasa de Oliveira Pinto. Brała udział w różnych kursach mistrzowskich, m.in. u Elisabeth Fürniss, w Kronberg Akademie u Borisa Pergamenschikov, Janos Starker, Gerhard Mantel i Bernhard Greenhouse, jak i w Forum Artium w Osnabrück u Prof. Wolfganga Böttcher, z którym jest związana do dnia dzisiejszego. Charlotte Voigt jest aktywnym muzykiem kameralnym, jej istotnym punktem w jej interpretacjach stanowi improwizacja i muzyka barokowa.
 
Mirosław Tybora  - ur. w Człuchowie, gdzie w wieku 10 lat rozpoczął swoje pierwsze lekcje gry na akordeonie. Studia muzyczne ukończył na Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie Prof. Krzysztofa Olczaka i Prof. Elżbiety Rosińskiej. Studia podyplomowe uzupełnił w klasie Prof. Mie Miki na Akademii Muzycznej w Essen (Folkwang Hochschule) jak i w Detmold. Od początku swojej muzycznej edukacji był aktywnym muzykiem i brał udział w różnych koncertach i festiwalach muzyki klasycznej, m.in. w międzynarodowym festiwalu organowym w Bielsku Białej, w festiwalu akordeonowym w „Sata Hame Soi“ w Ikallinen w Finlandii jak i w konkursie akordeonowym w Mławie (2.miejsce). W 2005 roku był solistą występując z orkiestrą „Concerto Dortmund“ i w Konzerthaus, również w Dortmundzie. W roku 2010 na zaproszenie Uniwersytetu UFU w Uberlandia w Brazylii przebył trasę koncertową występując z orkiestra tamtejszego uniwersytetu i prowadząc kurs mistrzowski. Mirosław Tybora przyczynił się do powstania kwartetu „Uwaga!“, z którym występował w wielu krajach Europy i Azji, m.in.: TFF Rudolstadt Weltmusikfestival, Schleswig Holstein Musik Festival, Akkordeonfestival we Wiedniu i w Torres Vedras w Portugalii, w „Terem Crossover“ Wettbewerb w St. Petersburgu/Rosja (nagroda specjalna), EXPO w Shanghai/Chiny, EBU Folk Festival w Segowii/Hiszpania. W 2007 roku był stypendysta w „Künstlerhäuse“ w Worpswede, jak i koordynatorem i organizatorem rożnych wydarzeń kulturalnych. Mirosław Tybora pracował w różnych składach kameralnych zarówno jak i w muzyce klasycznej tak i jazzowej, współpracował z różnymi współczesnymi kompozytorami i jest nauczycielem w różnych ośrodkach muzycznych w NRW.
 
Tracklista:
 
1. Giuseppe Valentini - Sonata in E-Dur Op.8 Nr.10
2. Tomaso Albinoni/ Remo Giazotto - Adagio G-Moll
3. Joseph Colombo & C.Di Luca- Rivalite - Musette Valse
4. Louis Ferrari - Soir de Paris - Valse Swing
5. Edith Piaf - La vie en Rose
6. Jacek Rabinski - Tango Appassionato
7. Arvo Pärt - Spiegel im Spiegel
8. Heitor Villa-Lobos - Aria: O canto da nossa terra
9. Antonio Vivaldi - Sonata E-Moll
10. Richard Wagner - Träume
11. Gaetano Donizetti - Una furiva lagrima
Cena
Ilość
34,99 zł
Galeria
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Soliton - Krzysztof Karwasz
ul. Mazowiecka 6/1,
81-862 Sopot
NIP: 584-040-27-20


zamówienia i reklamacje: 507 191 943
tel. do biura: (058) 550 01 12
fax: 58 710 24 78
e-mail: digital@soliton.pl
nr konta bankowego: 85 2030 0045 1110 0000 0012 6130

© Soliton. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.