Duo Spiritu powstało w 2012 roku, w skład zespołu wchodzą Charlotte Voigt - wiolonczela i Miroslaw Tybora - akordeon. Ich koncert debiutowy odbył się podczas koncertu jubileuszowego z okazji 40 - lecia chóru "Ars Musica" prowadzonego przez Huberta Voigt. W krótkim czasie duet rozpoczął swoją działalność koncertową w Niemczech jak i w Polsce, w tym okresie wystąpił na takich wydarzeniach jak : 665 - lecie miasta Człuchowa, w Landtag w Düsseldorfie, na Schloss Bad Lobenstein i "Museumsnacht" w Düsseldorfie, współpracując z Heinrich - Heine instytutem. Regionalne koncerty prowadzone są w różnych ważnych ośrodkach, jak w Berlinie, jak i w różnych festiwalach muzyki klasycznej : "Ekhof Festival", "Altenburger Musikfestival", "Dornburger Schlossernacht". W roku 2016 powstały dwa różnorodne i niezależne programy z innymi artystami i muzykami : z Susanne Ehrhardt (flety i klarnet) : "Auf Bela Bartok Spuren" i z Jean – Claude Séférian "Cafe de Paris" - program z muzyką chanson und musette. We współpracy z polskim kompozytorem Jackiem Rabinskim powstały dwie kompozycje, które zostały poświęcone duetowi :"Tango Appassionato" i "Ukraina". Duet miał okazje w 2016 roku współpracować z wieloma artystami jak i malarzami. Do tych projektów zaliczają sie występy w ramach wystawy "Alchemie der Kunst" jak i Emscherkunstfest 2016 w Dortmundzie.
Charlotte Voigt – wiolonczela : urodzona w rodzinie muzyków w mieście Suhl w Turyngii. Naukę gry na instrumencie rozpoczęła w wieku 6 lat. Juz w pierwszych latach swojej muzycznej edukacji wykazywała duży talent muzyczny. W ramach stypendium w wieku 10 lat rozpoczęła jako "młody student" naukę gry na wiolonczeli pod kierunkiem Prof. Brunhard Böhme na "Franz Liszt" Akademii Muzycznej w Waimarze. W tym samym wieku zdobyła złoty medal jak i nagrodę miasta Martina Lutera w Wittenberg. W krótkim czasie otrzymała również pierwszą nagrodę z odznaczeniem "Ausgezeichnet" na konkursie im. Maxa Regera w Meiningen. Wielokrotnie brała udział i zdobywała pierwsze miejsca na konkursie "Jugend Musiziert". Przez wiele lat była prywatnym studentem u Prof. David Grigoriana (ucznia i asystenta Mstislava Rostropovicha). Swój dyplom i studia ukończyła w 2010 roku na Akademii Muzycznej w Münster w klasie Prof. Matiasa de Oliveira Pinto. Brała udział w różnych kursach mistrzowskich, m.in. u Elisabeth Fürniss, w Kronberg Akademie u Borisa Pergamenschikov, Janos Starker, Gerhard Mantel i Bernhard Greenhouse, jak i w Forum Artium w Osnabrück u Prof. Wolfganga Böttcher, z którym jest związana do dnia dzisiejszego. Charlotte Voigt jest aktywnym muzykiem kameralnym, jej istotnym punktem w jej interpretacjach stanowi improwizacja i muzyka barokowa.
Mirosław Tybora - ur. w Człuchowie, gdzie w wieku 10 lat rozpoczął swoje pierwsze lekcje gry na akordeonie. Studia muzyczne ukończył na Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie Prof. Krzysztofa Olczaka i Prof. Elżbiety Rosińskiej. Studia podyplomowe uzupełnił w klasie Prof. Mie Miki na Akademii Muzycznej w Essen (Folkwang Hochschule) jak i w Detmold. Od początku swojej muzycznej edukacji był aktywnym muzykiem i brał udział w różnych koncertach i festiwalach muzyki klasycznej, m.in. w międzynarodowym festiwalu organowym w Bielsku Białej, w festiwalu akordeonowym w „Sata Hame Soi“ w Ikallinen w Finlandii jak i w konkursie akordeonowym w Mławie (2.miejsce). W 2005 roku był solistą występując z orkiestrą „Concerto Dortmund“ i w Konzerthaus, również w Dortmundzie. W roku 2010 na zaproszenie Uniwersytetu UFU w Uberlandia w Brazylii przebył trasę koncertową występując z orkiestra tamtejszego uniwersytetu i prowadząc kurs mistrzowski. Mirosław Tybora przyczynił się do powstania kwartetu „Uwaga!“, z którym występował w wielu krajach Europy i Azji, m.in.: TFF Rudolstadt Weltmusikfestival, Schleswig Holstein Musik Festival, Akkordeonfestival we Wiedniu i w Torres Vedras w Portugalii, w „Terem Crossover“ Wettbewerb w St. Petersburgu/Rosja (nagroda specjalna), EXPO w Shanghai/Chiny, EBU Folk Festival w Segowii/Hiszpania. W 2007 roku był stypendysta w „Künstlerhäuse“ w Worpswede, jak i koordynatorem i organizatorem rożnych wydarzeń kulturalnych. Mirosław Tybora pracował w różnych składach kameralnych zarówno jak i w muzyce klasycznej tak i jazzowej, współpracował z różnymi współczesnymi kompozytorami i jest nauczycielem w różnych ośrodkach muzycznych w NRW.