Wybierz kategorię
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Producent
Towar dnia
Podgląd zamówienia

Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego unikalny numer
Informacje o produkcie
Robert Furs - Classical Accordion
"Classical Accordion" to muzyka klasyczna na akordeonie grana przez Roberta Furs​. Płyta zawiera różnorodny repertuar, są to kompozycje z różnych epok, reprezentujące różne style muzyczne, w pełni ukazujące brzmienie i możliwości techniczne akordeonu koncertowego. Na tej płycie Robert Furs prezentuje akordeon jako instrument artystyczny, co jest odzwierciedlaniem jego dotychczasowych doświadczeń muzycznych.
Robert Furs to popularyzator akordeonu jako instrumentu solowego w regionie. Jest założycielem i liderem zespołów C'est la vie, De Javu, Acoustic Klezmers, Tangorama i El Jazz Trio.

"Wydany niedawno album Roberta Fursa „Classical Accordion”, to pozycja, co do której polecenia nie mam najmniejszych wątpliwości. Podchodząc z dystansem, po prostu rozpakowując nowy krążek i przesłuchując po raz pierwszy, nie będąc przy tym miłośnikiem muzyki akordeonowej, można zarzucić mu kilka rzeczy. Na przykład to, że nie jest krzykliwy, rozpoznawalny ani „odkrywczy”. Ale słowa te, kiedy chwilę dłużej zastanowimy się nad ich znaczeniem, mogą, wprost przeciwnie, wyrażać najmocniejsze strony albumu. „Classcial Accordion” to propozycja, której słucha się z wielkim apetytem. W opozycji do  panującego na rynku muzyki popularnej (niefortunnie przenikającego do muzyki klasycznej) trendu, w którym koncert ma być głośnym show, płyta ma być jaskrawa i charakterystyczna, materiał na niej oryginalny, jedyny w swoim rodzaju, krzykliwy, stoi Robert Furs. Śmiało można powiedzieć – czarodziej akordeonu, który skupia się na oddaniu piękna brzmień tego instrumentu oraz ukazaniu pełnego wachlarza jego możliwości. Artysta pragnie jak najpiękniej oddać to, co mieli na myśli kompozytorzy piszący dany utwór, wykorzystuje do tego wirtuozowską technikę, szeroki zakres muzycznych środków artykulacyjnych i w żadnym wypadku nie można powiedzieć, że jest to granie oszczędne, lecz dojrzałe, wysmakowane, pełne nowych pomysłów. Na tej płycie akordeon w rękach Fursa potrafi oddać wszystko, każde brzmienie, każde uczucie. Polecam gorąco album „Classical Accordion”!"


Repertuar:
 
1. The Cuckoo
2. Sonata in F minor K519/L475
3. Prelude and Fugue in C minor, BWV 847
4. Pictures at an Exhibition No. 5: "Ballet of the Unhatched Chicks" 
5. Asturia
6. La Campanella
7. Suite "Winter Sketches" Part I - Tracery on a Window-Pane
8. Suite "Winter Sketches" Part II „Troika”
9. Suite "Winter Sketches" Part III „Evening Gathering”
10. Suite "Winter Sketches" Part IV „Northern Wind”
11. Suite "Winter Sketches" Part V „Bylina, Russian Legend"
12. Suite "Winter Sketches" Part VI „Springtime Festivities”
13. Song for Joss
14. La Cumparsita
 
Cena
Ilość
24,99 zł
Galeria
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Soliton - Krzysztof Karwasz
ul. Mazowiecka 6/1,
81-862 Sopot
NIP: 584-040-27-20


zamówienia i reklamacje: 507 191 943
tel. do biura: (058) 550 01 12
fax: 58 710 24 78
e-mail: digital@soliton.pl
nr konta bankowego: 85 2030 0045 1110 0000 0012 6130

© Soliton. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.