Wybierz kategorię
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Producent
Towar dnia
PKN ORLEN
Mecenasem wydania płyty "Strofy Pamięci" został
PKN ORLEN

PKN Orlen

Podgląd zamówienia

Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego unikalny numer
Informacje o produkcie
Książka | Gen Ogińskich – historia dynastii muzycznej [oprawa twarda]NOWOŚĆ!
Producent: Soliton
Kod producenta: ISBN 978-83-64175-92-3
Słowo od wydawcy

Jak to możliwe, że ta opowieść dopiero w 2021 roku ujrzy światło dzienne, polskie światło? Wydana za granicą. Historia pewnego Genu, który splatał się z historią Polski, tworzą sagę 7-pokoleniowej dynastii muzycznej. To opowieść o Ogińskim: powierniku myśli Stanisława Augusta, partnera rozmów carycy Katarzyny czy Bonapartego, towarzysza broni Kościuszki, czy partnera do szachów dla Mickiewicza. To historia założyciela dynastii, którego polonezy były przebojami na salonach. To romanse, ucieczki, peregrynacje po świecie – zawsze jednak w drodze do ojczyzny. Jak to możliwe, że popełniono błąd historii: czy to Ogiński jest autorem hymnu narodowego? Na kartach „Genu…” podjęto tę polemikę. Ale to także opowieść o Załuskich, kolejnej linii dynastii, dzięki którym Iwonicz stał się perłą uzdrowiskową, z etosem muzycznym w tle. To również historia emigrantów polskich już po II wojnie światowej. Niniejszą opowieść otwiera szczera formuła autora – Iwo Załuskiego, potomka Księcia M.K. Ogińskiego – emigranta, obywatela angielskiego XXI wieku, który z rozbrajającą prawdą czyni refleksję, czy zdoła wejść w „buty przodków” na polskiej ziemi, czy jest w stanie poczuć duchy przeszłości. Kiedy dociera się do ostatniego rozdziału i już wiadomo, że dobiega końca przygoda z tą dynastią, czytelnik zwleka, by nie zamknąć „Genu…”.

Książę Michał Kleofas Ogiński (1765 – 1833) ojciec polskiej tradycji pianistycznej. Twórca Polonezów i Mazurków na fortepian przeznaczonych bardziej do słuchania niż do tańczenia, wywarł duży wpływ na Chopina w jego młodości. Zawodowy mąż stanu, patriota i żołnierz Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Muzykę zawsze traktował wyłącznie jako hobby, jednak jego Polonez „Pożegnanie Ojczyzny” pozostaje do dziś najbardziej znanym i lubianym utworem na całej słowiańskiej ziemi od Odry po Cieśninę Beringa. Jego potomstwo z dynastii Ogińskich wydawało kompozytorów i wykonawców w każdym pokoleniu do dnia dzisiejszego. To niezwykła historia tego Muzycznego Genu, przechodzącego przez linię żeńską, obecnie już w siódmym pokoleniu, i nie wykazującego oznak słabnięcia.

Iwo Załuski prapraprawnuk kompozytora Michała Kleofasa Ogińskiego. Autor książki. Urodził się w Krakowie, ale na początku II wojny światowej wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie mieszka do dziś. Ukończył edukację w Ampleforth College, the Royal Academy of Music i St Mary’s College of Education in Twickenham. Kontynuator muzycznej dynastii. Ambicje pianisty koncertowego odłożył na półkę na rzecz nauczania muzyki, poszukiwań korzeni rodu, pisania i wykonywania utworów swoich przodków, z których większości przywrócił świetność oraz opublikował szerszej publiczności. Wielki patriota i ambasador polskości zagranicą.

Tytuł książki: Gen Ogińskich – historia dynastii muzycznej
Autor: Iwo Załuski

Liczba stron: 408
Oprawa twarda
ISBN: 978-83-64175-92-3

Wydawca: Soliton
Wydanie pierwsze – 2021
Skład, druk i oprawa: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

Redakcja: Jakub Stadnicki
Korekta: Anna Ziomkowska
Koordynator: Natalia Walewska
Projekt okładki: Joanna Skibińska
Ilustracje: zbiory rodzinne autora

Na okładce wykorzystano fotografię obrazu ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie:
Portret Michała Kleofasa Ogińskiego, [1792-1793], technika olejna, wys. 92 cm, szer. 70 cm,
nr inw. MNK II-a-372., autor Józef Grassi.

// Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w ramach programu „Muzyczny Ślad", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.


Projekt zrealizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości


Partner wydania
Cena
Ilość
69,99 zł
Galeria
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Soliton - Krzysztof Karwasz
ul. Mazowiecka 6/1,
81-862 Sopot
NIP: 584-040-27-20


zamówienia i reklamacje: 507 191 943
tel. do biura: (058) 550 01 12
fax: 58 710 24 78
e-mail: digital@soliton.pl
nr konta bankowego: 85 2030 0045 1110 0000 0012 6130

© Soliton. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.