Wybierz kategorię
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Producent
Towar dnia
PKN ORLEN
Mecenasem wydania płyty "Strofy Pamięci" został
PKN ORLEN

PKN Orlen

Podgląd zamówienia

Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego unikalny numer
Informacje o produkcie
MUZYKOTERAPIA - WOLNOŚĆ KARTA DO KULTURYPROMOCJA!
ZAMÓWIENIA Z KATEGORII ZNIŻKI DO KULURY REALIZOWANE PO OKAZANIU KARTY ( MAIL, SKAN, ODBIÓR OSOBISTY)

Tajemnicza podróż w głąb bezkresnych stepów wschodu przy udziale dźwięków tatarskich instrumentów. Wspaniałe wprowadzenie w świat orientalnej muzyki groźnych i dzielnych wojaków.

Przedstawiamy Państwu najnowszą kolekcję wydawnictwa Soliton! Seria MUZYKOTERAPIA dzieli się na pięć podgrup: Relax, Zdrowie, Muzyka świata, Energia oraz Natura. Wszystkie części serii mają za zadanie odprężyć słuchacza, dodać mu energii, zrelaksować, ukoić ciało i zmysły. Każdy znajdzie coś dla siebie, coś co pozwoli mu na chwilę muzycznej przyjemności.   

Jak wyobrazić sobie podróż w głąb bezkresnych stepów wschodu, gdzie w oddali niosą się dźwięki tatarskich instrumentów? Utwory zawarte na płycie doskonale wprowadzają w świat orientalnej muzyki i dzielnych wojaków, którzy w chwilach wytchnienia uwielbiali śpiewać, tańczyć i bawić się do białego rana.

Na krążku zamieszczono 13 utworów, które mają za zadanie wprowadzić słuchacza w świat melodii azjatyckich oraz przybliżyć zarys historii Tatarów osiadłych na ziemiach polskich. Przede wszystkim jednak pozwalają na pełen relaks i całkowite odprężenie po ciężkim dniu – każde wykonanie, które odnajdziemy na krążku odnosi się bowiem do tematyki wiosennej. Sami autorzy muzyki – Hanna Turonek oraz Paweł Betley stworzyli projekt „Yazcite”, co po polsku oznacza „pieśń o wiośnie”. Tematy zamieszczone na płycie zostały zaczerpnięte ze starych pieśni tatarskich – w większości są to melodie pochodzące z okolic Kazania i Ufy, ale także wykonania własne inspirowane melodyką tatarską. Muzykę zawartą na płycie, jak twierdzi jeden z autorów, Paweł Betley, nie sposób przypisać do jednego gatunku, gdyż dość znana jest powszechna opinia, że stylów w muzyce tatarskiej jest tyle, ilu Tatarów rozsianych po całym świecie.

Utwory:
1. Kipczak
2. Yazcite
3. W nurtach Nietupy
4. Stepowy quodlibet
5. Krejzolka
6. Dary króla Sobieskiego
7. Spacer Tatara
8. Opowieść ze Złotej Ordy
9. Bunt Lipków
10. Pieśń o Sokólskich Wzgórzach
11. Orientalny szlak
12. Poranek w Kruszyniach
13. Wołojka tatarska

Cena
Ilość
14,99 zł
12,00 zł
Galeria
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Soliton - Krzysztof Karwasz
ul. Mazowiecka 6/1,
81-862 Sopot
NIP: 584-040-27-20


zamówienia i reklamacje: 507 191 943
tel. do biura: (058) 550 01 12
fax: 58 710 24 78
e-mail: digital@soliton.pl
nr konta bankowego: 85 2030 0045 1110 0000 0012 6130

© Soliton. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.