Wybierz kategorię
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Producent
Towar dnia
Podgląd zamówienia

Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego unikalny numer
Informacje o produkcie
Wiktoria Szubelak - VICTORIA
Producent: Soliton
Wiktoria Szubelak, jedną z najbardziej utalentowanych gitarzystek klasycznych młodego polskiego pokolenia, mimo że debiutowała już w wieku 16 lat, to dopiero teraz zdecydowała się na wydanie pierwszej płyty pt. "Victoria".

Artystka debiutowała w polskiej edycji Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków, występując w Studio Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie z Polską Orkiestrą Radiową pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.
W maju 2015 została zaproszona na IV Festival Europeo de Solistas w Caracas, gdzie wykonała „Fantazję dla szlachcica” Joaquina Rodrigo z Sinfonica Juvenil Teresa Carreño. 
Wiktoria Szubelak koncertowała w Europie oraz w Ameryce Południowej. Występowała m.in. na IV Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym „GuitarFestPeru” w Limie, II Festival Internacional de Guitarra en La Ciudad Blanca w Sucre oraz V Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym „Cuerdas Al Aire” w Limie. W 2015 roku Wiktoria została zaproszona m.in. do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Lambesc we Francji oraz Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w City of Derry.
Wiktoria Szubelak jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie gitary klasycznej prof. Ryszarda Bałauszko, a obecnie doktorantką w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. 
Kształciła się również u światowej sławy gitarzystów, m.in. u Sergio Assada, Odair Assada, Carlo Marchione, Marco Sociasa, Pavla Steidla, Thomasa Müller-Peringa. 
Wiktoria Szubelak jest laureatką licznych konkursów gitarowych m.in. I nagrody w kategorii solowej oraz duetu na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gitarowej Gryfice-Trzebiatów, I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu „Gdańskie Spotkania Gitarzystów” oraz nagród na Międzynarodowych Spotkaniach Gitarzystów w Sanoku i na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym im Czesława Droździewicza Krynica 2010. 
Wiktoria jest dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Samorządu Wrocławia w Dziedzinie Kultury i Sztuki dla Młodych. (http://www.wiktoriaszubelak.com/)

Płyta "Victoria" z założenia miała mieć formę recitalu, w którym znajdzie się miejsce na muzykę o zróżnicowanym charakterze. 
Cały album ukazuje różnorodne emocje, przedstawione za pomocą gitary -  temperament, radość, żywiołowość, ale również zadumę czy misterium. 

Spis utworów:
1. Chaconne (komp. J.S. Bach)
3. Valses poeticos (komp. E. Grandos)
4. Valses poeticos (komp. E. Grandos)
5. Valses poeticos (komp. E. Grandos)
6. Valses poeticos (komp. E. Grandos)
7. Valses poeticos (komp. E. Grandos)
8. Suita mistica (komp. V. Asencio)
10. Siuta mistica (komp. V. Asencio)
11. Sonatina A- dur (komp. F. Moreno - Torroba)
12. Sonatina A- dur (komp. F. Moreno - Torroba)
13. Sonatina A- dur (komp. F. Moreno - Torroba)

Cena
Ilość
29,99 zł
Galeria
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Soliton - Krzysztof Karwasz
ul. Mazowiecka 6/1,
81-862 Sopot
NIP: 584-040-27-20


zamówienia i reklamacje: 507 191 943
tel. do biura: (058) 550 01 12
fax: 58 710 24 78
e-mail: digital@soliton.pl
nr konta bankowego: 85 2030 0045 1110 0000 0012 6130

© Soliton. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.