Wybierz kategorię
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Producent
Towar dnia
PKN ORLEN
Mecenasem wydania płyty "Strofy Pamięci" został
PKN ORLEN

PKN Orlen

Podgląd zamówienia

Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego unikalny numer
Informacje o produkcie
Brass Federacja – Poniatowski Mosteczek
Producent: Soliton
Kod producenta: SL 1232
Brass Federacja – Poniatowski Mosteczek

Brass Federacja – rasowy brass-band, czyli zespół dęty, wszystkie wchodzące w skład zespołu instrumenty, począwszy od suzafonu poprzez puzony, baryton marszowy, trąbki, flugelhorn - należą do rodziny dętych blaszanych. Zespół nawiązuje do tradycji nowoorleańskich brass-bandów, ale świadomie, niczym czary głosowe ich instrumentów, patrzy w przód i gra nie tylko tradycję, ale także muzyczne nowości. Założycielem Federacji jest dęciakomaniak Piotr Wróbel, puzonista, suzafonista, kompozytor, który skrzyknął do tej formacji swoich znakomitych przyjaciół-dęciaków. Brass Federacja gra kompozycje lidera, np. My Lion, Specific Situation, Hulaj Noga i także kompozycje praktycznie wszystkich muzyków z zespołu, np. Gangsta Brass, Skwarosz Insparosz, Na deser i inne. Zespół ma na koncie 2 płyty – Go, Go, To Be On Time! (Requiem Records, 2019) oraz Poniatowski Mosteczek.


Jak każdy szanujący się brass-band Brass Federacja często gra na ulicy, w cyklu m.in. Letnich Parad – muzycznych spacerów z instrumentami w dłoniach, podczas których rozgrzewa serce stolicy swoją grą w letnie popołudnia. Zawiązała się także tradycja Brasskotek – czyli plenerowych dyskotek, gdzie zamiast DJ-a imprezę rozkręca Brass Federacja. Zaczęło się to i odbywa się najczęściej pod mostem Poniatowskiego w Warszawie, gdzie muzycy Brass Federacji spędzali wieczorno-nocne pory weekendowe. Na tych Brasskotekach bawiły się całe Bulwary! Instrumenty dęte – dzięki swej mobilności i głośności bez użycia prądu, umożliwiają zagranie praktycznie wszędzie – i tak Brass Federacja grała na autobusie reklamującym Warsaw Summer Jazz Days, na rikszach na Nowym Świecie, w warszawskim metrze, na katamaranie w Gdańsku, w morzu (podczas festiwalu "Ostatni dzień lata" w Kopalinie), ostatnio nawet na meczach koszykówki. Kolejne realizacje na pewno przed nimi!

Ze scenicznych sukcesów i wydarzeń można wymienić występ z Natalią Kukulską w Opolu – 7 minut na scenie z przekrojowym repertuarem Natalii, a także koncert w TVP Kultura z własnym, autorskim repertuarem. Zagrali na BrassWood Festival z L.U.C. w Sopocie. Na Retrotekę dostali zaproszenie od Jana Emila Młynarskiego, z którym wykonali kilkanaście specjalnie zaaranżowanych tang z lat 30tych. Zostali także zaproszeni do znanego cyklu „Miejscówki z Dwójką”, na której w Święta Bożego Narodzenia Brass Federacja zagrała kilka kolęd w autorskich, funkowo-jazzowych aranżacjach.

Lista utworów:

1. Skwarosz Insparosz
2. Gangsta Brass
3. Lovely Brass
4. My Lion
5. Ballada o Ewie
6. Happy Test
7. Happy Fest
8. Na deser
9. Reguś
10. Poniatowski Mosteczek

Tytuł płyty: Poniatowski Mosteczek
Wykonawca: Brass Federacja

Płyta CD
Ilość nośników: 1
Format plików: WAV
Rodzaj opakowania: Digipack

Data wydania: 2022-02-25
Numer katalogowy: SL 1232
Cena
Ilość
34,99 zł
Galeria
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Soliton - Krzysztof Karwasz
ul. Mazowiecka 6/1,
81-862 Sopot
NIP: 584-040-27-20


zamówienia i reklamacje: 507 191 943
tel. do biura: (058) 550 01 12
fax: 58 710 24 78
e-mail: digital@soliton.pl
nr konta bankowego: 85 2030 0045 1110 0000 0012 6130

© Soliton. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.