Wybierz kategorię
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Producent
Towar dnia
Podgląd zamówienia

Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego unikalny numer
Informacje o produkcie
Krzysztof Majchrzak – 432 Hz
Najnowszy projekt Krzysztofa Majchrzaka przenosi nas do krainy naturalnego stroju 432 Hz, nazywanego częstotliwością doskonałą. Nie wszyscy się z tym zgadzają, ale...

W roku 1953 Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna zarekomendowała by standardową częstotliwością stroju instrumentów było 440 Hz. Wielu muzyków – w tym Krzysztof Majchrzak a także np. Leszek Możdzer uważają, że strój w częstotliwości 432 Hz jest bardziej naturalny i na dodatek niezwykle pozytywnie oddziałuje na czakram serca. Wprowadza ciało - zarówno grającego, jak i słuchacza w pozytywne wibracje.
Nowa płyta Krzysztofa Majchrzaka nagrana jest w częstotliwości 432 Hz. Jest to płyta solowa, nie znaczy to jednak że słuchacz ma do czynienia tylko z pojedynczą linią gitary basowej. Słyszymy bogatą paletę barw i dźwięków które wydobywa ze swoich instrumentów, przy pomocy bogatej elektroniki.

Krzysztof Majchrzak to artysta improwizujący. Swój własny, niekonwencjonalny system muzyczny, stworzył w oparciu o "Thesaurus Of Scales And Melodic Patterns" Nicolasa Slonimsky’ego, oraz dzięki rozwinięciu koncepcji harmolodycznej Ornette Coleman’a. Bazuje ona na założeniu, ze harmonia, melodia, rytm i puls są równie ważne. Zamiast ograniczać́ frazy muzyczne do podstawowej harmonii i tempa melodii, harmolodyczna ekspresja pozwala wykonawcy na grę bez ograniczeń. Jako kompozytor stosuje idee kompozycji intuicyjnej. W utworach stosuje techniki sonorystyczne, polegające na takim kształtowaniu muzycznego przebiegu aby nadrzędna role pełniły jakości brzmieniowe.
Jego muzyczny wszechświat znajduje się na styku różnych kultur muzycznych, od muzyki współczesnej, poprzez muzykę eksperymentalną, etniczną, harmolodic, rock progresywny do open Fusion.

---

Krzysztof Majchrzak - studiował kontrabas klasyczny, ale jako środek wypowiedzi artystycznej wybrał bas elektryczny i gitarę. Kompozycję studiował w Conservatoire National Supérieur de Musique de Paris. W latach 80 wyemigrował do Francji. Współtworzył formację „Tie Break”. Międzynarodową renomę zdobył, grając z muzykami światowej czołówki jazzu i muzyki improwizowanej. Wśród nich znaleźli się m.in. – Grant Calvin Weston, Pete Drungle, Warren Benbow, Philippe Pipon Garcia, Rick Hollander, Tom Bergeron, Keller Cocker, Walter Lang, Nagrywał płyty w Polsce, Francji i Stanach Zjednoczonych. Wielokrotnie doceniany, zarówno przez grono krytyków muzycznych, jak i publiczność́, zajmuje od lat czołowe miejsca w rankingach „Jazz Forum” jako basista, kompozytor oraz Muzyk Roku.

Lista utworów:

1. 62 Modelo para armar
2. Afap
3. Loquere Harmonious
4. Près de la Lune
5. Lahti
6. Inter Thumbnail Temple
7. Sahara rain
8. Marsjańskie gitary/Urban noise.
9. 417
Cena
Ilość
34,99 zł
Galeria
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Soliton - Krzysztof Karwasz
ul. Mazowiecka 6/1,
81-862 Sopot
NIP: 584-040-27-20


zamówienia i reklamacje: 507 191 943
tel. do biura: (058) 550 01 12
fax: 58 710 24 78
e-mail: digital@soliton.pl
nr konta bankowego: 85 2030 0045 1110 0000 0012 6130

© Soliton. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.