Wybierz kategorię
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Producent
Towar dnia
Podgląd zamówienia

Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego unikalny numer
Informacje o produkcie
Dominik Bukowski - Simple Words

Dominik Bukowski  to jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych młodego pokolenia, wydaje właśnie nową płytę „Simple Words”, nagraną w składzie:

Dominik Bukowski - wibrafon, marimba
Sri Hanuraga (Indonezja) - fortepian
Piotr Lemańczyk - kontrabas
Przemysław Jarosz - perkusja.

Jego pierwszy album „Projektor” znalazł się w dziesiątce najlepszych płyt 2005 roku w ankiecie Jazz Forum, a ostatnia – „Vice Versa” została nominowana do nagrody Fryderyki 2010. 

W dotychczasowych projektach Dominika Bukowskiego, utwory definiowane były brzmieniem wibrafonu jako instrumentu harmonicznego, względem prowadzących instrumentów dętych. Tym razem muzyczne eksploracje kompozytora, sięgające elektronicznych eksperymentów jazzowych lat 70. sprowokowały muzyka do poszukiwania nowych rozwiązań. „Połączenie wibrafonu z fortepianem dało mi nowe możliwości brzmieniowe jeśli chodzi o kompozycje jak i narrację improwizacji. Zaprosiłem muzyków którym w 100% mogłem zaufać: Piotra Lemańczyka, z którym po tylu latach wspólnego grania i nagrywania łączy nas niewidzialna „tkanka muzyczna”, Przemka Jarosza, którego usłyszałem na Jazz Camping Kalatówki od razu wiedziałem że potrzebuję takiego brzmienia w tym kwartecie; oraz Sri Hanuragę, wybitnego pianistę młodego pokolenia z Indonezji, z którym spotkałem się podczas nagrywania płyty Krystyny Stańko”.
 
Nazwa krążka „Simple Words” jest nieprzypadkowa. Muzyka zawarta na płycie to chęć niewerbalnego wyrażania uczuć i emocji za pomocą prostych słów, w tym przypadku instrumentów muzycznych. Niezależnie od wielokulturowości zespołu muzycy mówią wspólnym językiem, przekazują te same wartości za pomocą idiomu jazzowego.

Lista Utworów:
1. Hudoq
2. Dharma
3. The Answer Is Yes
4. Simple Words - Intro
5. Simple Words
6. Race Of Neurons
7. October
8. Go North
9. Toxic Message
10. Oliwia's Secret
Cena
Ilość
24,99 zł
Galeria
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Soliton - Krzysztof Karwasz
ul. Mazowiecka 6/1,
81-862 Sopot
NIP: 584-040-27-20


zamówienia i reklamacje: 507 191 943
tel. do biura: (058) 550 01 12
fax: 58 710 24 78
e-mail: digital@soliton.pl
nr konta bankowego: 85 2030 0045 1110 0000 0012 6130

© Soliton. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.